Körlevelek

11/M/2020.09.29. számú fenntartói körlevél

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő köznevelési és szakképző intézmények lelkipásztorai és intézményvezetői részére

Iktatószám: 11/M/2020.09.29. számú fenntartói körlevél

Tárgy: egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

Melléklet: egymillió gyermek 2020

Főtisztelendő Atyák!

Tisztelt Igazgató Asszonyok és Urak!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy az Egri Főegyházmegyében a Szent István Rádió és Televízió a mellékelt levél szerint idén is megszervezi az "Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért" rendezvényt.

A kezdeményezés keretében 2020. október 19-én, hétfőn, helyi idő szerint délelőtt 9.00 órától fél óráig világszerte gyermekek imádkoznak a békéért és az emberiség egységéért.

A kezdeményezés keresztény közösségektől, Venezuelából indult. Az ihletője a Szent Pió atyától származó idézet, amely szerint „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”.

Exc. és Ft. Dr. Ternyák Csaba érsek atya és Ft. Lóczi Tamás EKIF elnök atya megbízásából továbbítjuk Önöknek a Szent István Rádió és Televízió igazgató-főszerkesztőjének a levelét és kérjük, hogy

2020. október 19-én, de. 9.00 órától

köznevelési intézményeinkben, a járvány elleni védekezés jegyében osztályszinten maradva, lehetőleg az iskolarádió segítségével, az intézmény lelkipásztoraival szervezzék meg a közös imát.

Kérjük, hogy a kezdeményezés helyi megvalósulásáról

2020. október 21-ig

h.gomori.rita@eger.egyhazmegye.hu

címre küldjenek a közös imában intézményükben részt vett diákok számát és évfolyamát tartalmazó rövid visszajelzést.

E levél másolatát e-mailben elküldjük intézményeink lelkipásztorainak is.

Eger, 2020. szeptember 29.

Tisztelettel, Dr. Németh Zoltán osztályvezető