Egyházmegyei Katolikus Iskolai Főhatóság

Körlevelek

16/M/2020.10.07. számú fenntartói körlevél

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő köznevelési és szakképző intézmények igazgatói és gazdasági vezetői részére

 

Iktatószám: 16/M/2020.10.07. számú fenntartói körlevél

Tárgy: a 2020. évi KIR-STAT adatszolgáltatás  

Ügyintéző: Hamvas Rita    

Melléklet: kirstat2020_intezmenyi_tajekoztatas_koznevelesi_2020

                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Tisztelt Igazgató és Gazdasági Vezető Asszonyok és Urak!

 

A köznevelési és szakképzési feladatokat ellátó intézményeket az Országos Statisztikai Adatfelvételi Program kötelező adatszolgáltatásairól szóló 388/2017. (XII. 13.) Korm. rendelet, illetve a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról rendelkező 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 25. § (3)-(4) bekezdései alapján statisztikai célú adatszolgáltatási kötelezettség terheli a 2020/2021. tanévben is.

 

Az adatszolgáltatási kötelezettséget és annak szabályait a hivatalos statisztikáról szóló 2016. évi CLV. törvény (a továbbiakban: Stt.), valamint annak végrehajtásáról szóló 184/2017. (VII.5.) Korm. rendelet szabályozza.

 

Az Stt. 32. § (1) és (2) bekezdésében foglaltak értelmében a fővárosi és megyei kormányhivatal – a jogsértés elkövetésétől számított egyéves jogvesztő határidőn belül indított eljárásban – közigazgatási bírsággal sújtja azt az adatszolgáltatót, aki vagy amely a kötelező hivatalos statisztikai adatszolgáltatást nem vagy nem az előírt határidőig teljesíti vagy a hivatalos statisztikai célú adatátvételre, adatátadásra vonatkozó kötelezettségét megszegi. A közigazgatási bírság összege természetes személy esetében 200 000 forintig, jogi személy és személyiségi joga szerint jogképes szervezet esetében 100 000 forinttól 2 000 000 forintig terjedhet. A bírság kiszabása a jogszabálysértéssel érintett adatszolgáltatásonként történik.

 

Tájékoztatjuk, hogy a 2020 évi köznevelési statisztikai adatszolgáltató programot az Oktatási Hivatal (KIR-STAT) megnyitotta.

 

A tudnivalókról e levél mellékleteként küldött intézményi tájékoztató nyújt segítséget.

 

Kérjük Önöket, hogy minél előbb, de legkésőbb

2020. október 14. (szerda) 12:00 óráig

a hamvas.rita@eger.egyhazmegye.hu

címre küldött nyilatkozatukban jelezzék felénk, hogy az intézményi adatszolgáltatást befejezték.

 

Eger, 2020. október 7.                          

                                    

            Tisztelettel:

Dr. Németh Zoltán

    osztályvezető

 

 

 

------- Továbbított üzenet --------

Tárgy:
Tájékoztatás a 2020. évi köznevelési statisztikai adatszolgáltató program megnyitásáról
Dátum:
Tue, 6 Oct 2020 08:26:21 +0200 (CEST)
Feladó:
Oktatási Hivatal <uzenet@oh.gov.hu>
Címzett:
eger@egyhazmegye.hu
 

Iktatószám: KIR/13855-6/2020
Tárgy: Tájékoztatás a 2020. évi köznevelési statisztikai adatszolgáltató program megnyitásáról

Tisztelt Intézményfenntartó!

2020. október 1-jén kelt Tájékoztatás a 2020. évi köznevelési statisztikai adatszolgáltatás rendjéről tárgyú levelemben tájékoztattam Önt arról, hogy a köznevelési feladatot ellátó intézményeket az Országos Statisztikai Adatfelvételi Program kötelező adatszolgáltatásairól szóló 388/2017. (XII. 13.) Korm. rendelet, illetve a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról rendelkező 229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet 25. § (3)-(4) bekezdései alapján statisztikai célú adatszolgáltatási kötelezettség terheli a 2019/2020. tanévben is.

Tájékoztatom Önt, hogy a 2020. évi köznevelési statisztikai adatszolgáltató programot a mai napon megnyitottuk, mely a www.oktatas.hu oldalon a KIR Hivatali ügyek menüpontban a Köznevelési statisztika - KIR-STAT blokkban elhelyezett KIR-STAT adatszolgáltatási és lekérdező moduljai feliratra kattintva, vagy direktben a https://www.oktatas.hu/hivatali_ugyek/koznevelesi_statisztikai_adatszolgaltatas oldalon érhető el. Az adatokat a 2020. október 1-jei állapotnak megfelelően kell megadni.

Az adatszolgáltatás határideje: 2020. október 20. (kedd)

Ismételten megküldöm a fentebb hivatkozott tájékoztató levelet, mely az adatszolgáltatással kapcsolatos legfontosabb technikai és szakmai tudnivalókat tartalmazza, valamint a köznevelési intézményeknek szóló tájékoztató levelet is. Kérem, hogy a fenntartók rendelkezésére álló valamennyi eszközzel éljen a határidőre történő, eredményes adatgyűjtés érdekében.

Szíves közreműködését előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Urbán Ferenc Ábel
főosztályvezető
Oktatási Hivatal
Köznevelési Nyilvántartási Főosztály

Kérjük, hogy az alábbi linkre történő kattintással igazolja vissza a levél elolvasását: https://uzenetkezelo.kir.hu/index.php/email/visszaigazol/34ba20f0-c96d-495a-98d1-83a78f6ec328