Egyházmegyei Katolikus Iskolai Főhatóság

Körlevelek

17/M/2020.10.15. számú fenntartói körlevél

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő köznevelési és szakképző intézmények igazgatói és gazdasági vezetői részére

 

Iktatószám: 17/M/2020.10.15. számú fenntartói körlevél

Tárgy: tájékoztató a fertőtlenítőszerek használatáról

Mellékletek: bradoclub_univerzalis_500ml BradoDermSoft500ml bradolin_aeroszol-500ml 

BradomanSoft500ml Bradoplus500ml bradosept_msds_2_CLP HiGel info 2020 

TDS_MOL Hygi Flow Rapid_HU termékleírás_phagorub solution SPS TLSterillium classic pure CLP

Alkoholos_kezbedorzsoles menete BradoDermSoft1000ml Bradolin címketerv 

BradomanSoft1000ml Bradoplus1000ml BradoSept1000ml desderman pure, desderman pure gel

MSDS HiGel magyar Biztonsági adatlap TDS_MOL Hygi Fluid_HU TLBacillol AF CLP

Tájékoztató fenntartók részére                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Tisztelt Igazgató és Gazdasági Vezető Asszonyok és Urak!

 

Küldjük az Emberi Erőforrások Minisztériumától október elején kapott és intézményeinknek átadott fertőtlenítő szerek termékleírásait, amelyek rendelkezésre állását a Nemzeti Népegészségügyi Központ ellenőrei a helyszíni ellenőrzéseken az egyéb feltételek mellett vizsgálhatják.

 

Emellett figyelmükbe ajánljuk a Molnár-Gál Béla igazgatóval, az Egri Főegyházmegye állandó diakónusával készült alábbi beszélgetést.

 

https://www.magyarkurir.hu/hirek/diakonus-vegeken-nem-az-kerdes-hogy-pap-vagyok-e-hanem-hogy-hany-szegennyel-beszelgettem

 

Eger, 2020. október 15.                                                      

                                                Tisztelettel:  Dr. Németh Zoltán osztályvezető

 


-------- Továbbított üzenet --------

Tárgy:
Tájékoztató a fenntartók számára a fertőtlenítőszerek használatáról
Dátum:
Thu, 8 Oct 2020 12:52:02 +0200 (CEST)
Feladó:
Oktatási Hivatal <uzenet@oh.gov.hu>
Címzett:
eger@egyhazmegye.hu
Tisztelt Intézményfenntartó! 

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelésért Felelős Államtitkársága kérésére küldjük az Állami Egészségügyi Ellátó Központ alábbi tájékoztatását a fertőtlenítőszerek használatára, megjelölésére vonatkozóan.

"Október hónapra az Intézményfenntartók részére a szeptemberihez hasonló mennyiségek kerültek kiadásra október első napjaiban.

A fertőtlenítőszerekhez elektronikus úton átadjuk azok termékismertetőit, illetőleg a címketerveit, amely termékenként tartalmazza a használattal kapcsolatos főbb tudnivalókat. Ezt és a kis képes útmutatót javasoljuk kinyomtatni és a felhasználási helyek mellé kitenni/kiragasztani, azon termékek vonatkozásában, amelyek az adott helyszínekre kikerülnek.

Emellett külön felhívnánk szíves figyelmüket, hogy valamennyi termék használatra kész, hígítani nem kell, nem is szabad. Kérem a felhasználás során legyenek figyelemmel arra, hogy mely termék kézfertőtlenítő és mely felületfertőtlenítő, ez a flakonokon fel van tüntetve. A kiadott felületfertőtlenítők az előző hónapban kiadottakkal egyezően kisebb felületek fertőtlenítésére használatosak (kilincsek, asztalok, padok, tanszerek stb.)"

Tisztelettel:
Oktatási Hivatal